Gumy do ćwiczeń to idealna alternatywa dla siłowni

ZESTAW GUM DO ĆWICZEŃ GU04 SET HMS

Dobrą alternatywą dla wolnych ciężarów i maszyn treningowych są gumy oporowe do ćwiczeń, które możemy spotkać praktycznie w każdym klubie sportowym i które świetnie sprawdzą się w każdej domowej siłowni. Są to niewielkie, ale bardzo funkcjonalne urządzenia treningowe, pozwalające na wyćwiczenie mięśni całego ciała i nadające się do urozmaicania zarówno treningu cardio, jak i siłowego.

Gumy do ćwiczeń mają dużo zalet. Nie tylko trening z ich udziałem może być bezpieczniejszy niż w przypadku wolnych ciężarów, gdyż mniejsze jest ryzyko przeciążeń, ale także pozwalają na wykonywanie bardzo wielu wariacji treningowych. Na siłowniach i klubach fitness znajdziemy wysokiej jakości gumy oporowe do ćwiczeń HMS, które świetnie sprawdzą się do wykonywania przysiadów, wyciskania bicepsów, barków czy klatki piersiowej. Gumy do ćwiczeń można wykorzystać także do nauki podciągania na drążku oraz innych ćwiczeń na plecy, takich jak wiosłowanie.

GUMA DO ĆWICZEŃ GU05 YELLOW
GUMA DO ĆWICZEŃ GU05 YELLOW

Dużą zaletą gum oporowych do ćwiczeń jest ich uniwersalność. Nie tylko pod względem tego, że można z nich korzystać wszędzie, ponieważ są lekkie i nie zajmują dużo miejsca. Ich wielofunkcyjność wiąże się także z możliwościami, gdyż gumy do ćwiczeń wykorzystamy zarówno przy treningu siłowym, jak i cardio czy ćwiczeniach crossfit. Zestaw takich narzędzi treningowych umożliwi nam wykonanie treningu ogólnorozwojowego i rozbudowanie całego ciała, jak również skuteczne obniżenie ilości tkanki tłuszczowej. Co więcej, gumy treningowe sprawdzają się zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych sportowo.